Skip to content

Pomeranian Ankara

pomeranian-ankara

Pomeranian Ankara, Pomeranyalı köpeği veya kısaca boo, pom ya da pompom, olarak tanınan bu ırk ile Başkentliler ne zaman tanıştı?

Orta Avrupa’nın Tarihi Pomeranya Bölgesi (Kuzey Polonya ve Doğu Almanya’nın bugünkü bölümü) adını alan ataları Spitzlere dayanan köpek cinsi olan halk arasında boo olarak bilinen bu ırk ilk olarak Ankara’ya 2010 yılında bizim çiftliğimize gelmiştir. Başkentliler pomeranian cinsini ilk olarak bizimle tanıdılar da diyebiliriz.

Bilinmesi gereken diğer bir konu ise “Boo” ismi ile bir ırk yoktur. Boo bir Pomeranian ırklı köpeğe sahibinin verdiği isimdir.

1800’lü yıllarda ırkına ilk rastlanan pomeranian 30 kilo ağırlandır. İlk olarak Almanya, Polonya, İtalya ve Kuzey Avrupa ülkelerinde yaygın bir cins olan pomeranian, Kraliçe Victoria 1888 yılında Floransa, İtalya’da bir bu cinsi görmüş ve çok beğenerek İngiltere’ye getirmiştir. İngiltere’de bu ırk kısa zamanda Ülkemiz de olduğu gibi tanınmaya başlanarak popüler hale gelir. 

Amerikan Köpek Üreticileri tarafından 1900’lü yıllar da farkına varılmış, 1911 yılında ise Amerikan Pomeranian Kulübü kurulmuştur. O günden beri küçülmeye devam etmiştir. Daha sonra bu köpekler, zamanla tüm dünyada yaygınlaşarak bugüne kadar ırk popülaritesini sürdürmüştür.

Pomeranian Ankara'da nereden alınır?

Pomeranian boo cinsi bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız köpeğin güvenilir ve garantili üreticilerden alınması çok önemlidir. Çünkü pomeranian’a çok benzeyen Alman Spitz gibi bazı ırkların kırmaları Pomeranian diye piyasada satılmaktadır. Eğer uzmanı değil iseniz, yavru bir pomeranian ile spitz arasındaki farkı anlayamazsınız. İşte bu yüzden siz değerli müşterilerimiz Pomeranian Ankara ‘da nereden alınır sorunuzun cevabı tabiki ilk resmi üreticisi olan boopomeranian.com’dan yani bizlerden.

Neden mi?
  • Biz bu yola girerken klasik bir üretici mantığında girmedik.
  • Amacımız sadece üretmek ve satmak değil aynı zamanda ırkı geliştirmek ve tanıtmak.
  • Yurt dışında düzenlenen yarışmalarda Türkiye secere kalitesi ile Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için yoğun caba gösteriyoruz.
  • Bu güne kadar %100 Müşteri memnuniyeti kalitemizi bugunden sonra da devam ettirme gayreti içerisindeyiz.
  • Türkiye’de ilk sağlık garantili yavru garantisini biz başlattık.
  • Yine bir ilkimiz olan Irk garantisini biz başlattık.
  • Bütün dişi köpeklerimiz senede 1 kez doğum yaptırılarak lisanslı veterinerler eşliğinde sağlık kontrolüne tabi tutulur.
  • 45 Günden küçük ve Anne sütünden kesilmeyen hiç bir yavru verilmemektedir.
  • Aşılar gününde ve veteriner kontrolünde yapılmaktadır.
Pomeranian Ankara Müşteri Hizmetlerimizi +(90) 537 454 22 38 arayıp bilgi alabilirsiniz.

Adoption Form